Огляд тактичних аптечок ІНАП типу IFAK від компанії «Парамедик»

Огляд тактичних аптечок ІНАП типу IFAK від компанії «Парамедик»

Аптечка типу IFAK (Individual First Aid Kit) — визнана у світі комплектація індивідуальної аптечки для надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

Більшість втрат на полі бою стається через значну крововтрату та непрохідність дихальних шляхів.

Вміст аптечки спеціально підібраний таким чином, щоб уникнути летальних наслідків від цих двох чинників.

Аптечка IFAK має відповідати таким критеріям:

 • наявність найнеобхідніших засобів в умовах бойових дій
 • висока якість засобів домедичної допомоги
 • швидкий та зручний доступ до засобів
 • компактність
 • міцність підсумка, універсальна система кріплення

Аптечка, що спочатку з'явилась у військових США, потім в країнах НАТО, і зрештою завоювала світ, є сьогодні найпопулярнішою, в тому числі і в Україні. Однак, так само, як і безліч революційних речей, також згодом зазнала змін.

Сьогодні різні виробники пропонують багато варіацій комплектування та якості. Наразі ми розглянемо 4 види аптечок ІНАП від компанії «Парамедик». Різне комплектування обумовлене призначенням та нормативно-правовими актами, в яких зазначені відповідні вимоги.

Всі аптечки ІНАП від компанії «Парамедик» мають наступні спільні характеристики:

 • Якісний матеріал підсумка. Міцна тканина, що не пропускає вологу; якісні шви.
 • Зручність. Модульна система M.O.L.L.E., яка дозволяє прикріпити аптечку та її елементи на спорядження саме так, як зручно. В кожній комплектації передбачено окремий підсумок для джгута-турнікета, що може кріпитись як до основного підсумка, так і до елементів спорядження. Крім того, в кожній аптечці наявний органайзер, з'єднаний з основним підсумком за допомогою витого шнура. Аптечку ІНАП можливо відкрити навіть однією рукою та швидко дістати органайзер.
 • Якість засобів домедичної допомоги. В складі індивідуальних аптечок лише ті засоби, якість яких доведена практично.

 • Аптечки сертифіковано.

Які саме аптечки пропонує компанія «Парамедик» та чим вони відрізняються?

Сьогодні компанія «Парамедик» пропонує наступні тактичні аптечки:

 • Аптечка військова тактична ІНАП за наказом ЗСУ
 • Аптечка тактична ІНАП за наказом МВС
 • Індивідуальна аптечка першої допомоги IFAK Individual Kit
 • Індивідуальна аптечка першої допомоги IFAK Individual Kit розширена

Які засоби домедичної допомоги є в кожній варіації аптечок?

Оскільки найбільше втрат на полі бою стається через значну крововтрату та непрохідність дихальних шляхів, основу аптечки складають саме такі засоби, які б могли цьому зарадити.

Джгут-турнікет «Парамедик» вироблений за найбільш популярного та найефективнішою системою для зупинки кровотечі з кінцівок у світі. Сьогодні джгут-турнікет такого типу входить до тактичних аптечок більшості армій світу. Джгут-турнікет «Парамедик» пройшов тест під наглядом медичних фахівців та з використанням багатофункціонального монітору пацієнта Drager Infinity Gamma XL (доплер-тест). Протягом цього тесту було доведено здатність джгута-турнікета «Парамедик» повністю зупиняти кровообіг, навіть після впливу на нього води та піску. Окрім того, під час тесту на навантаження було доведено здатність засобу витримувати до 300 кг..

Бандаж компресійний «Парамедик» із однією подушкою є якісним аналогом «ізраїльського бандажу», він не тільки надійно захищає область поранення пришитою стерильною подушкою, але також й завдяки високоякісному пластику спеціального механізму дозволяє рівномірно, акуратно але результативно стискати рану, утворюючи компресуючу дію. Застосовувати його необхідно наступним чином: до рани прикладають стерильну подушку, далі накладають пов'язку, щільно притискаючи бандаж до поверхні шкіри.

Кровоспинний гемостатичний бинт просочено спеціальним хімічним засобом. Застосування такого бинта дозволяє швидше утворитися кров'яному згустку, що зупиняє кровотечу.

Оклюзійна наліпка Paramedic Chest Seal - засіб, який врятує життя у випадку пневмоторакса.

У випадку поранення грудної клітини, повітря потрапляє в плевральну порожнину, тиск всередині вирівнюється з атмосферним, легеня стискається та не може працювати — наповнювати кров киснем. Якщо не вжити термінових заходів, наслідки будуть летальними.

Оклюзійна наліпка герметично закриває отвір, не пропускаючи повітря до плевральної порожнини. Якісний адгезивний шар дозволяє закріпити наліпку навіть на брудній та вологій шкірі.

До аптечок для ЗСУ та МВС додатково входить оклюзійна вентильована наліпка. Вона забезпечує односторонній потік повітря з грудей під час видиху, запобігаючи потраплянню повітря в грудну порожнину під час вдиху.

Ножиці тактичні - незамінні, коли необхідно отримати доступ до поранення і надати домедичну допомогу. Вони легко розрізають одяг та взуття, мають зручну форму. Гострі леза захищені браншею, що робить їх використання цілком безпечним.

Рукавички медичні нітрилові (L або XL) необхідні бути в кожній аптечці, адже захищають рятувальника від контакту з кров'ю та шкірою постраждалого.

Маркер водостійкий для нанесення інформації. Особливість такого маркеру в тому, що його чорнила не мають піддаватися впливу бруду та води, тобто навіть в критичній ситуації його використання можливе.

Чим відрізняються тактичні аптечки компанії «Парамедик»?

Окрім зазначеного вищого складу, до тактичної аптечки ЗСУ додатково входять:

Назофарингіальний повітровід (повітропровід, трубка з лубрикантом). Засіб призначений для запобігання западіння язика. Трубка акуратно вставляється до носової порожнини і це забезпечує постачання повітря до органів дихання.

Бинт марлевий стерильний - необхідна річ, коли необхідно зафіксувати пов'язку, перев'язати місце поранення та не допустити потрапляння сторонніх часток та бруду.

Термоковдра використовується для запобігання переохолодження або перегріву тіла. Це тонка поліетиленова плівка, вкрита з одного боку металізованим сріблястим напиленням, з іншого - золотистим. Для запобігання переохолодження необхідно вкрити потерпілого сріблястою стороною всередину, золотистою - назовні, для запобігання перегріву - навпаки.

Термоковдра також входить до комплектації тактичних аптечок: IFAK Individual Kit та розширеної IFAK Individual Kit.

Лейкопластир на нетканій основі 3 см х 5м використовується для фіксації пов'язок, в якості перев'язувального матеріалу у випадку невеликих подряпин, порізів. Даний засіб входить також до складу тактичної аптечки МВС.

Картка постраждалого бійця встановленого зразка призначена для зазначення інформації, необхідної для подальшої кваліфікованої медичної допомоги. Входить також до тактичної аптечки МВС.

Наша команда зробила детальний огляд військової тактичної аптечки ІНАП за наказом ЗСУ. Огляд провів лікар-хірург, медичний директор Навчального Центру SAR Олександр Гоцуляк.До складу тактичної аптечки МВС входить, окрім зазначеного:

Лейкопластир бактерицидний медичний 6 х 10 см просочений антисептиком, що дозволить уникнути інфікування поранення, подряпини або порізу.

Плівка-клапан для СЛР застосовується для проведення рятувальних вдихів під час виконання серцево-легеневої реанімації.

Запрошуємо подивитись детальний огляд аптечки тактичної аптечки МВС компанії «Парамедик». Огляд провів лікар-хірург, медичний директор Навчального Центру SAR Олександр Гоцуляк.Комплектації аптечок IFAK Individual Kit (базової та розширеної версій) мають в своєму складі накладку на око, що ефективно захищає травмоване око від потрапляння сторонніх часток та бруду.

Розширена версія IFAK Individual Kit доповнена бинтом для тампонади. Даний бинт просочений спеціальним засобом, що попереджає масивну крововтрату та сприяє пришвидшеному утворенню кров'яного згустку.

Детальний огляд вмісту тактичної аптечки IFAK Individual Kit провів лікар-хірург, медичний директор Навчального Центру SAR Олександр Гоцуляк.


Придбати тактичні аптечки ІНАП за наказом ЗСУ, ІНАП за наказом МВС, IFAK Individual Kit

IFAK Individual Kit розширену - можна на нашому сайті.

НОВИНКИ

NEW
Джгут - турнікет CAT (Combat-Application-Tourniquet) Generation 7 (BLACK)

Джгут - турнікет CAT (Combat-Application-Tourniquet) Generation 7 (BLACK)

CAT (Combat-Application-Tourniquet) Generation 7 - останнє покоління всесвітньо відомого джгута САТ...

1 631.00 грн.

 
NEW
Бинт кровоспинний (гемостатичний) Medclot 7,5 см X 1,5 м

Бинт кровоспинний (гемостатичний) Medclot 7,5 см X 1,5 м

Гемостатичний бинт Medclot являє собою бинт із гемостатичним просоченням, розроблений спеціально для..

572.00 грн.

 
NEW
Бандаж компресійний Paramedic 4″ з однією подушкою

Бандаж компресійний Paramedic 4″ з однією подушкою

Бандаж перев'язувальний компресійний 4" Парамедик - це якісний та надійний аналог відомого «Ізраїльс..

286.00 грн.