Пластир для захисту шкіри в місцях невеликих ушкоджень просто незамінний. Але хороший пластир на тканинній основі не так просто знайти. Часто він має або недостатньо липку клейову поверхню, або, навпаки, занадто клейку. Крім того, у нього є ряд критичних недоліків. він:
- не пропускає повітря;
- намокає;
- створює парниковий ефект;
- його не можна закріпити в місці згину.
Сьогодні фармакологія пропонує новий продукт - рідкий лейкопластир штучна шкіра. Він не просто позбавлений недоліків тканинного, а й має низку додаткових переваг.
Переваги рідкого пластиру перед звичайним
Пластир штучна шкіра для ран являє собою ультратонку прозору гнучку повітропроникну плівку, яка утворюється на місці розпилення летючої рідини протягом 30-60 секунд.
Він успішно ізолює місце пошкодження від проникнення сторонніх речовин і інфекції. Спрей пов'язка не ускладнює рухів, відмінно тримається в місцях згинів (на ліктях і колінних суглобах, в паху, під пахвами). Ще одне його назва - шкірний клей.
Дозволяючи шкірі без труднощів дихати, він не пропускає воду. І самостійно розсмоктується після закінчення 3-х днів під впливом фізіологічних рідин.
Крім того, рідкий пластир не вимагає паралельного застосування будь-якого іншого дезинфікуючого засобу.
Показання до застосування рідких пластирів
Рідкий медичний пластир має широку сферу застосування.
- з його допомогою обробляються невеликі рани будь-якого походження (порізи, подряпини, садна, місця уколів і ін'єкцій, пр.), а також місця обморожень і опіків I-II ступеня;
- він застосовується в післяопераційній клінічній практиці для обробки ран і місць пункцій;
- це найкращий спосіб захистити шкіру при дерматитах, натирання і попрілості різного походження;
- його використовують для запобігання контакту шкіри з фізіологічними рідинами в області трахеостоми, в переніальній області, під час застосування дренажу, хірургічного пластиру, навколо фістул і свищів.
У рідкого пластиру для ран немає вікових обмежень по застосуванню. Його успішно використовують навіть для обробки пупкових ран у немовлят. Він не має терміну давності.
Як застосовувати рідкий пластир
На чисту суху шкіру в місці пошкодження з відстані 15 см наноситься тонкий шар рідини з розпилювача. Висихаючи, вона перетворюється в еластичну плівку. Через пару хвилин при необхідності можна нанести другий шар. Більше нема потреби, це знижує ефективність препарату.
Рідкий пластир не використовується одночасно з будь-якими іншими мазями та дезінфекторами.
Повторне нанесення показано раніше, ніж через 72 години.
Він не потребує спеціальних процедур для видалення. Якщо це потрібно зробити до закінчення 3-х денного терміну, застосовують медичний розчинник.
При попаданні в очі або на слизові, слід промити місце під прохолодною водою.
У Києві та інших містах України купити рідкий пластир можна без перешкод. Рідкий пластир для ран у формі спрею за демократичною ціною можна придбати в інтернет-магазині Paramedic. Ми пропонуємо відразу декілька варіантів продукту.